Strony

O MNIENa imię mi Kamila, lat mam już trochę więcej niż naście. Mieszkam na Śląsku i jestem absolwentką filologii angielskiej spec. tłumaczeniowo-biznesowa na Politechnice Śląskiej, ale póki co tłumacz ze mnie żaden, bo doświadczenie zawodowe zdobywam będąc wsparciem technicznym w dziale IT.

Pasją do książek zaraziła mnie Mamuśka, która od najmłodszych lat zabierała mnie do biblioteki miejskiej, gdzie dreptałam między regałami w poszukiwaniu jedynej słusznej lektury, która porwie me dziecięce serce. Z wiekiem zagłębiałam się w literaturę coraz bardziej, aż zrodziła się we mnie również pasja pisania recenzji, którą zaszczepiła we mnie Katarzyna Majgier. To właśnie dzięki niej uczyłam się tworzenia własnych opinii, dzielenia się nimi z innymi, szlifując swój warsztat, co doprowadziło mnie do dnia dzisiejszego, czyli Kamykowej Czytelni, własnego miejsca w Internecie, z którego jestem niezmiernie dumna.

Jeśli chodzi o preferencje i gusta, to jestem umysłem otwartym, który stara się spróbować po trosze z każdego gatunku. Początkowo zaczytywałam się w obyczajowych powieściach dla młodzieży, by wreszcie skierować się ku półkom z thrillerami i powieściami sensacyjnymi oraz literaturą fantasy. W swoich wyborach często odnajduję literaturę podróżniczą oraz książki kulinarne, nie brakuje tutaj również poradników psychologicznych i kropli ezoteryki. Czasem pojawi się również coś kompletnie odmiennego. Wszak życie jest zbyt krótkie, żeby się ograniczać, szczególnie w obliczu tak zróżnicowanego rynku książkowego :)

Prócz czytania książek i pisania recenzji (bo nie samym blogiem przecież człowiek żyje), uwielbiam również muzykę, bez której niemal nie potrafię żyć. Chyba nie ma żadnej innej rzeczy (prócz dobrego towarzystwa oczywiście), która ratowałaby mnie przed monotonią codziennych podróży komunikacją miejską i gwarem ulic. Poza tym jest taką małą tabletką szczęścia, która natychmiastowo poprawia mi humor i podrywa to tańca, kiedy rozpiera energia.

No to tyle o mnie :) Mam nadzieję, że będziesz częstym gościem w Kamykowej Czytelni i każda wizyta będzie dla Ciebie ciekawym i przyjemnym doświadczeniem :)