jacy ludzie są dziwni..

Raz na jakiś czas przeglądam sobie sesje ślubne innych par. Wiecie, fotograf wybrany, więc czas szukać inspiracji na własną sesję. I tak przeglądam sobie setki fotek i myślę sobie, jacy ludzie są dziwni. I utwierdzam się w przekonaniu, że za cholerę nie mogę ich zrozumieć. Bo jak można chcieć robić sobie takie zdjęcia? Jak można chcieć taką pamiątkę ze ślubu? Chyba bym się ze wstydu spaliła po obejrzeniu tych zdjęć, a oglądając je za parę lat, od razu skoczyłabym do trumny i zakopała się pod ziemią. 

źródło

Bo po co komu ślubne zdjęcie, na którym panna młoda wali małżonka w twarz martwą rybą (może jednak była żywa i w tym tkwi urok tego zdjęcia)? Elegancka, piękna suknia, ślubna fryzura i ta śmierdząca ryba waląca pana młodego prosto w gębę! A może zdjęcie z plastikowym karabinem w dłoni na środku pola? Przecież to takie urocze. Z efektami nieudolnie dorobionymi w Photoshopie, stylizując się na bohaterów Gwiezdnych Wojen? Tematycznie, a jak. A co powiecie na potaplanie się w morskich falach w tej Waszej pięknej ślubnej kreacji, żeby za chwilę walnąć się na piasek niczym smutny waleń wyrzucony na brzeg, wyglądając jak komandos uwalany w błocie? Prawie romantycznie! Proponuję Wam jeszcze uroczy piknik nad stawem, gdzie para młoda z browarami w łapach uśmiecha się do aparatu. Bo swojsko i naturalnie. 

Widać, że zdjęcia są naprawdę jakościowo dobre, że robił je profesjonalny fotograf (albo ktoś z dobrym aparatem), ale te pomysły z dupy wzięte przekreślają wszystko. Z jednej strony myślę sobie wtedy, dobra ludzie, Wasze wesele i Wasze zdjęcia, róbta co chceta, ale z drugiej wciąż pozostaje myśl, że ludzie jednak są dziwni i chyba nawet nie chcę próbować ich zrozumieć. 

Mam tylko cichą nadzieję, że ani mnie, ani mojego Przyszłego Małżonka, ani tym bardziej fotografa, nie poniesie wyobraźnia tak, jak poniosła tych ludzi. Brońcie niebiosa od tak durnych pomysłów. 

8 komentarzy:

 1. Ludzie mają naprawdę okropne pomysły. Bawi ich pewnie sama sesja, a potem przyjdzie, co do czego i łzy w oczach. I jak to teraz wnukom i dzieciom pokazać swoje zdjęcia ślubne? :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie nie mam pojęcia, co skłania ludzi do takich absurdalnych pomysłów - może to jakieś hermetyczne żarty, których z zewnątrz nie sposób zrozumieć? Mimo wszystko takie zdjęcia wyglądają durnie :D

   Usuń
 2. To samo myślałam oglądając zdjęcia koleżanki, która z mężem pozuje na tle jakiegoś betonu i oboje wcinają zapiekani, a ich górne wargi uciapkane są keczupem... Koszmar :D Też się przygotowuję do ślubu i mam nadzieję, że jednak powstrzymamy się od podobnych pomysłów, choć tych głupich mi raczej nie brakuje :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie chyba faktycznie chodzi o jakieś zamknięte poczucie humory pomiędzy parą młodą, bo naprawdę nie rozumiem, jaki jest inny powód do tego, by zrobić sobie takie zdjęcia ślubne :P Ludzie są dziwni, no.

   Usuń
 3. Klasyczne zdjęcia będą mieć ze ślubu i pewnie podczas sesji pojawiły się również zwykłe ujęcia. Ja raczej stawiałabym na poczucie humoru, w końcu nie każdy ma takie samo i nie każdy podchodzi tradycyjnie do takich spraw. Po latach wolałabym spojrzeć na zdjęcie, na którym widać wspólną pasję, ważne miejsce (nawet jeśli jest to budka z kebabem) czy właśnie specyficzne poczucie humoru, niż standardowe ujęcie, których pełno wszędzie. To, że ktoś postępuje inaczej nie oznacza od razu, że jest dziwny, a jego pomysły durne ;) Po prostu każdy jest inny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jasne, ludzie mają różne pomysły i różne poczucie humoru, ale walenie męża w gębę zdechłą rybą jest dla mnie durne i dziwne, mimo wszystko :)

   Usuń
 4. Dla mnie takie zdjęcia są nieco ośmieszające, wstydliwe. Z mężem zrobiliśmy kilka zwykłych zdjęć w studio, a potem fotograf pstrykał w trakcie wesela, no w kościele też. Co innego, jeśli faktycznie zdjęcia stanowią kwintesencję ich miłości, zainteresowań.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli zdjęcia stanowią kwintesencję miłości i zainteresowań pary młodej, myślę, że takie zdjęcia da się zrobić dobrze i z klasą, a nie w głupkowaty i ośmieszający sposób, jak to często bywało na zdjęciach, na które natrafiałam :) Rozumiem pasje i poczucie humoru, ale niektóre były naprawdę okropne pod względem estetycznym :P

   Usuń