#skarby internetu czyli znów dzielimy się linkami :)

Hello!


Dziś bez zbędnego ględzenia, przechodzę do rzeczy, czyli do piątkowej porcji skarbów internetu, które udało mi się wykopać - enjoy! :)

1. Bo wszyscy się starzejemy - wpisujecie swoją datę urodzenia i zagłębiacie się w świat numerków - ile dokładnie macie lat i dni, ile razy zabiło Wasze serce przez ten czas i ile oddechów wzięliście. Wszystko to w perspektywie historycznej, wobec wydarzeń, które miały już miejsce kiedy Wy byliście małym dzieckiem czy nastolatkiem. Na przykład kiedy się urodziłam, na świecie był około 5,431,888,667 innych ludzi, a większość osób urodzonych tego samego dnia co ja, wciąż żyje! Sprawdźcie :)

źródło
2. Coś dla moli książkowych i nie tylko - czy czytanie romansów to obciach? - dla niektórych i owszem, ja osobiście czasem czytam, choć rzadko, niemniej jednak nie traktuję jako wybitnych dzieł literatury, raczej jako niezobowiązującą rozrywkę. Tak czy inaczej, w artykule możecie poczytać, co na to inni i czy czytanie romansów faktycznie jest takim obciachem?

źródło
3. Dla tych, co nie lubią ciszy - swego czasu znalezione o Kreatywy, korzystam po dziś dzień. Sama nie przepadam za dźwiękiem ciszy, kiedy siedzę sama w domu, szczególnie wieczorem, bo strasznie trzęsę gaciami, ale Noisli ma również zastosowanie relaksujące, które wprost uwielbiam! Bo kiedy mam ochotę uciec gdzieś myślami, a akurat nie mam możliwości wyjazdu gdzieś dalej, włączę sobie Noisli, szum morza i odgłosy lasu i odpływam :) Poza tym takie relaksujące dźwięki często pomagają mi się skupić podczas pisania recenzji, więc bez dwóch zdań polecam! Ach, Noisli jest również dostępne jako aplikacja na smartfona, tak by the way!

4. 31 miast, które nigdy nie śpią - przepiękne zdjęcia, które po prostu trzeba zobaczyć!

5. 19 biblioteczek, przy których opada szczęka - jak ktoś lubi się katować bądź wręcz przeciwnie, inspirować, to zapraszam - ja jestem pod ogromnym wrażeniem i jednocześnie strasznie zazdroszczę - chyba jak każdy mól książkowy :D

A na koniec coś przepięknego - sami zobaczcie, zapiera dech w piersi:


Miłego weekendu wszystkim!

3 komentarze:

 1. Ciekawe linki. Coś czuję, że z Noisli będę korzystać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Z tymi romansami to kwestia sporna od długich czasów. Pamiętam nawet mocne dyskusje na facebooku ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ostatni link mnie załamał... Co ja bym dała za jedną z takich biblioteczek! Coś cudownego ^^ A ten pierwszy jest... nieco dziwny, ale miło dowiedzieć się, ile dni przeżyłam :)
  Pozdrawiam ciepło

  OdpowiedzUsuń