Strony

Fiszkowy zawrót głowy z Wydawnictwem Cztery Głowy!

Hello!

Powoli zbliża się czas wakacji, niektórzy już mają okazję rozsmakować się w najdłuższych wakacjach w swoim życiu (ach ci maturzyści!), a niektórzy wciąż wyczekują tych kilku dni upragnionego urlopu (w tym i ja!). Coraz częściej decydujemy się na wyjazdy poza granice rodzimego kraju, by zakosztować odrobinę egzotyki. Piękne widoki, nowy ludzie i... języki obce, w których czasem trudno się nam porozumieć. Ale, ale, spokojnie, bo w takich momentach na ratunek przychodzi nam Wydawnictwo Cztery Głowy i ich fantastyczne fiszki, które w łatwy i przyjemny sposób pomagają nam od początku okiełznać nieznane nam dotąd języki lub podszlifować te, które chcielibyśmy dopieścić. 

O fiszkach miałam okazję pisać już w zeszłym roku, przy okazji fiszek hiszpańskich i włoskich oraz przedstawiając Wam fiszki obrazkowe i nową metodę nauki Tree Cards. Tym razem pokażę Wam najnowszy, premierowy zestaw fiszek przeznaczony zarówno dla początkujących, jak i dla odrobinę bardziej zaawansowanych uczniów języka angielskiego, który niedawno pojawił się w ofercie Wydawnictwa Cztery Głowy.


W skład najnowszego zestawu wchodzą cztery komplety fiszek (każdy z nich to 100 fiszek + zestaw plików mp3 do przesłuchania wymowy zwrotów i przykładowych zdań):

 • False Friends - Wyrazy Zdradliwe (C1) - najczęściej są to tzw. kalki językowe, czyli dosłowne tłumaczenie słów w języku polskim na język angielski, w taki sposób, że fonetyczne brzmią bardzo podobnie, niemniej jednak znaczą zupełnie coś innego (np. prezerwatywa > preservative, co oznacza konserwant, a nie prezerwatywę). Te z pewnością warto poznać, żeby nie popełnić żadnej gafy w towarzystwie :)
 • Common Mistake - Najczęstsze Błędy (B2) - czyli jak sama nazwa wskazuje, zwroty i słownictwo, które najczęściej sprawiają nam problemy i okazują się być błędami. 
 • Exam Maximizer - Kontrukcje Egzaminacyjne (C1 - C2) - coś ciekawe nie tylko dla maturzystów, ale również dla tych, którzy bardziej interesują się językiem angielskim i próbują swoich sił na dalszych egzaminach czy chociażby na studiach. Idiomy, powiedzenia, czyli wyrażenia, których za cholerę nie da się przetłumaczyć dosłownie, bo wyjdzie istny potworek językowy :D
 • American English - Amerykański Kontra Brytyjski (B1) - zestaw fiszek, w którym konfrontujemy słownictwo amerykańskie z brytyjskim. Bardzo fajna ciekawostka, szczególnie dla osób, u których podczas nauki w szkole, nie kładziono zbyt dużego nacisku na rozróżnienie tych dwóch angielskich (tak jak u mnie ^^). Bo przecież cookie i biscuit to jedno i to samo ;)


W każdym pudełeczku, małym i niepozornym, znajdziecie karteczkę z linkiem do pobrania gratisowych plików mp3 o raz kolorowe przekładki nauka oraz umiem, które pozwolą Wam w łatwy sposób usystematyzować przyswojoną wiedzę. Jeśli macie tylko ochotę, możecie również skorzystać z kolorowego MemoBoxa (po prawej), który pozwala na rozwinięcie systemu powtórek w trochę bardziej zaawansowany sposób niż kolorowe przekładki ;)

Chociaż naukę angielskiego (taką szkolno-uczelnianą) skończyłam już jakiś czas temu, to przez swoją pracę wciąż mam kontakt z żywym angielskim i bardzo sobie cenię takie formy dodatkowej wiedzy, którą mogę przyswoić. Już przy wcześniejszych zestawach bardzo polubiłam taką formę nauki, która jest lekka i przyjemna, a przede wszystkim opiera się na metodzie powtarzania, która jest chyba najprostszą i najskuteczniejszą metodą na to, by języka nauczyć się na dłużej niż tylko do testu czy egzaminu w szkole. Kiedy jeszcze prowadziłam dodatkowe lekcje angielskiego dla dzieciaków, również lubiłam co jakiś czas podtykać im fiszki, jako odskocznię od standardowych sposobów nauczania - traktowały to jako zabawę, więc nauka szła im dużo szybciej. Jeśli więc chcecie poszerzyć swoją wiedzę z języka angielskiego, to bardzo polecam Wam własnie tę formę - fiszki są naprawdę świetnie, zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych (ja sama zaczęłam korzystać z nich w wolnej chwili, bo odkryłam, że mimo ukończonych studiów, wciąż jest jeszcze mnóstwo nieznanych mi zwrotów, które warto poznać, więc sama dzielnie fiszkuję). Polecam!

6 komentarzy:

 1. Przetestowałam jestem na tak.

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę je kiedyś wypróbować.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo by mi się przydały ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Naukę fiszkami liznęłam z innego wydawnictwa. Jestem zachwycona takim sposobem nauki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. O przydałby mi się takie fiszki przed maturą z angielskiego ; )
  Zapraszam do mnie http://loveeread.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń