Strony

Magia seksualna dla początkujących - Skye Alexander

Autor: Skye Alexander
Tytuł: Magia seksualna dla początkujących
Podtytuł: Wstęp do Prawa Przyciągania
Seria: Dla początkujących
Wydawnictwo: Illuminatio, 2012
Liczba stron: 274
Oprawa: miękka
Który to już raz zaczynam recenzję stwierdzeniem, że seks jest wszędzie? Czasopisma, telewizja, literatura, muzyka. Teraz do tego grona dołączy również i magia. Seks w magii? Owszem. Magia seksualna praktykowana jest o tysięcy lat, a jej naturalna energia pozwala na spełnienie Twoich najskrytszych pragnień. I nie chodzi tutaj tylko o przyciągnięcie idealnego kochanka – dzięki magii seksualnej i sile Prawa Przyciągania jesteś w stanie przyciągnąć wszystko: bogactwo, zdrowie, sukcesy zawodowe – wystarczy tylko dowiedzieć się, jak wykorzystywać potencjał energii seksualnej, którą każdy nosi w sobie. Tak, Ty również!

Co przychodzi Ci na myśl, gdy słyszysz magia seksualna? Rytualne orgie? Poświęcanie dziewicy bóstwom na złotym ołtarzu? Zapomnij o tym, to bzdury. Magia seksualna ma z tym naprawdę niewiele wspólnego. Choć uprawianie miłości ze sobą, z partnerem lub partnerami ma tutaj niemały wpływ, to magia seksualna i jej sukces opiera się na czymś innym – na sile wiary we własne pragnienia. I tu, na światło dzienne wychodzi coś, co świetnie znamy z publikacji Rhondy Byrne p.t. Sekret, czyli Prawo Przyciągania.W książce Skye Alexander łączymy energię magii seksualnej z Prawem Przyciągania, by jeszcze bardziej i jeszcze skuteczniej przyciągnąć do siebie upragnione rzeczy. Miłość, szczęście i bogactwo są teraz na wyciągnięcie ręki, trzeba tylko poznać tajniki generowania energii, która wytwarza się podczas uprawiania magii seksualnej, a wszystko to będzie Twoje. Ale skąd połączenie Prawa Przyciągania z seksem? Otóż sprawa jest naprawdę prosta, bowiem podczas uprawiania miłości uwalniają się pozytywne hormony, czyli endorfiny, które działają wzmacniająco na nasze prośby, marzenia i życzenia. Można powiedzieć, że seks (który budzi w nas pozytywne emocje!) jest lepszą wersją samego pozytywnego myślenia i wizualizacji. Pewnie niejednokrotnie słyszeliśmy, że podczas orgazmu (bo to kluczowy element magii seksualnej, który uskutecznia działanie Prawa Przyciągania) człowiek potrafi znaleźć się na wyższym poziomie świadomości, niemal ocierając się o boskość – to właśnie idealny moment na to, by powiadomić Wszechświat o swoich pragnieniach.

Źródło
Ponadto, prócz wnikliwej analizy magii seksualnej i Prawa Przyciągania, w książce znajdziemy wiele metod zwiększania energii seksualnej i jej mocy – talizmany, świece, odpowiednia muzyka (bębny), zapachy, kolory, zaklęcia, kryształy, kwiaty, tarot, runy i wiele, wiele innych elementów, które pozwolą nam wykrzesać jeszcze więcej z magii seksualnej. Dzięki książce nauczymy się wizualizacji oraz manipulowania energią mentalną i seksualną. Wszystko to podane jest w bardzo przystępny i swojski sposób, z odrobiną humoru, wręcz idealny dla osób początkujących, które dopiero zaczynają swoją przygodę z magią seksualną.

A co ja o tym wszystkim myślę? Hmm… Książka ta, to bardzo obszerny poradnik, dzięki któremu każdy laik dowie się wszystkiego, czego potrzebuje o magii seksualnej, Prawie Przyciągania i naturalnej energii człowieka. Wiele poruszanych tutaj tematów pojawiało się przy okazji innych ezoterycznych publikacji, czy to wspomniany już Sekret, czy Magia kolorów z tej samej serii, wydanej przez Wydawnictwo Illuminatio. Podobało mi się to, że autorka używała języka prostego i zrozumiałego – żadnego pseudo naukowego bełkotu, który doprowadzałby nas do białej gorączki. Lubię tego typu publikacje, bo gdzieś tam w głębi korci mnie magia, niewytłumaczalne tajemnice tego świata, etc., więc z tym większą przyjemnością i ciekawością sięgam po lektury tego typu. Niemniej jednak, mimo mojego zainteresowania tą tematyka, wciąż nie brakowało mi momentów, w których trudno było mi powtrzymać śmiech i myśli: Ludzie naprawdę to robią?. O co mi chodzi? O seks z duchami i wyjadanie eliksiru łyżeczką wprost z łona partnerki. Naprawdę?!

Pomijając jednak moje osobiste awersje i wątpliwości, to uważam, że książka jest naprawdę wartościowym poradnikiem dla początkujących. Mnie osobiście denerwowało to, że wiele z informacji i tematów zawartych w książce już gdzieś było, więc prawie połowa tekstu była dla mnie zwykłą powtórką. Z drugiej jednak strony tematy te są ze sobą mocno powiązane, więc w pewnym sensie mogę zrozumieć to, że i tutaj pojawiło się o nich kilka słów. Podsumowując, jeśli jesteś zainteresowany magią seksualną w sferze Prawa Przyciągania, a jeszcze nie miałeś okazji poznać jej bliżej, książka autorstwa Skye Alexander będzie świetna, do dobry początek Twoich przygód.

Moja ocena: 6,5/10
Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości Wydawnictwa Illuminatio 

11 komentarzy:

 1. Hahah "wyjadanie eliksiru łyżeczką wprost z łona partnerki" - mistrzostwo! xD

  OdpowiedzUsuń
 2. Chętnie bym zerknela na te pozycje:D

  OdpowiedzUsuń
 3. O nie, to nie dla mnie - wyjadanie eliksiru łyżeczką? Dyrdymały ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Odpowiedzi
  1. Dziękuję za bardzo ambitny, wiele mówiący i wiele wnoszący do "dyskusji" komentarz. Proszę, następnym razem daruj sobie takie wypowiedzi ;)

   Usuń
 5. "wyjadanie eliksiru łyżeczką wprost z łona partnerki" wtf?! Ja tam chyba wolę Sekret i jakąś zwykłą książkę o seksie, ale nie dwie rzeczy na raz. Co za dużo, to niezdrowo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ano. Do pewnego momentu to połączenie ma sens, ale kiedy dochodzi się do "eliksirów", zaczyna się gruba przesada..

   Usuń
 6. tytuł mnie zainteresował ale jednak po przeczytaniu podziękuję za tę pozycję:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Poradnik o seksie? Chyba raczej nie dla mnie. Nie sądzę, żeby takich rzeczy można się było nauczyć z książki, a poza tym, to raczej kwestia obcowania z drugim człowiekiem niż samotnej lektury. Nie przeczytam raczej. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Co prawda jeszcze nie przeczytałem tej książki, więc nie mogę wypowiadać się na temat jej zawartości ale po twojej recenzji chyba się skuszę na zakup. Posiadam w swoich zbiorach między innymi "Tabu - Seks, Magia, Religia" Christophera S. Hyatt i Lona Milo DuQuette. Chyba w końcu zaczynają się na naszym rynku pojawiać książki poświęcone magii seksualnej.

  OdpowiedzUsuń